Mamy szczeniaczki! (We have got beautiful puppies)

Goldie to bardzo dzielna dziewczyna, poród był długi i ciężki ale wszyscy byliśmy aby jej pomóc i ją wspierać. Było trochę niespodzianek, ale każda z nich to dla nas nowe doświadczenie i uczy nas przede wszystkim tego aby być gotowym na wszystko, nigdy nie usiadać na laurach i stale wzbogacać swoja wiedzę, dzięki czemu czujemy się spełnieni w tym co robimy.

Szczeniaczki mają już 22 dni, wciąż ssą matczyne mleko. Uważamy że jest to bardzo ważne dlatego niczym nie dokarmiamy jedynie pilnujemy całą dobę aby każde szczenię przybierało na wadze prawidłowo i spędzało odpowiednią ilość czasu przy matczynym sutku.

To uodporni maluchy co najmniej do 6 tygodnia życia kiedy już będą gotowe aby zostać zaszczepionymi. Co jest bardzo ważne – przecież mamy zimę.

Parę dni temu wypróbowaliśmy rzecz niesamowitą – masaż. Na początku zaczęliśmy na Goldie – 5 minut masażu a Goldi zasypiała bądź na stojąco, bądź na naszych kolanach. Postanowiliśmy więc wypróbować tego samego na szczeniętach – na prawdę niesamowite wrażenia, szczeniaki były bardzo zrelaksowane i bardzo im się to podobało, zasypiały momentalnie. Chcemy teraz spełniać ich główna potrzebę – potrzebę bezpieczeństwa dlatego wszystko co robimy jest delikatne – bez narażania tak młodych szczeniąt na bezsensowny stres.

Oczywiście przyszedł czas na zwiedzenie pomieszczeń. Powolutku, powolutku zobaczą wszystko. Należy bardzo uważać aby nie przesadzić z ilością bodźców i robić to bardzo umiejętnie. Niedoświadczeni niejednokrotnie często przesadzają z stymulacją neurologiczną a to często odbija się na życiu dorosłym psa. Takie psy często bywają znerwicowane. Dlatego my dajemy szczeniętom czas, robimy wszystko powolutku i właśnie w tym czasie kiedy trzeba.

Uważamy, że każde szczenię rodzi się z misją. Jesteśmy szczęśliwi że możemy ukierunkować każde z nich.
Teraz wykonujemy proste, acz specjalne ćwiczenia na każdym ze szczeniaczków( działając na ich przepony), które uodpornia maluchy przed chorobą lokomocyjną. Niestety w dzisiejszych czasach wiele psów na nią cierpi. Niektórzy twierdzą, że należy szczeniaka wozić w aucie już od 3 tygodnia życia ażeby był odporny. A my nie ; – ), a my mamy swoje sekrety i sposoby bez narażania szczeniąt na stres w tak młodym wieku (stres, który tak czy inaczej odbije się na szczeniętach w dorosłym życiu)

Szczeniaczki zostały już dawno odrobaczone, gdyż w organizmach suk często są tzw. larwy uśpione, które uaktywniają się podczas ciąży i potrafią przechodzić na płody, lub też szczeniaczki połykają je z mlekiem mamy. Na szczęście nie miały żadnych robaków, jednakże jeszcze czekają nas co najmniej 2 serie odrobaczeń.

Wkrótce następne nowiny i zdjęcia. Tymczasem zapraszam do oglądania aktualnych (pojawią się za parę godzin)

Włochata Pasja
Hodowla Australijskich Labradoodli w Polsce
Pierwsze Australijskie Labradoodle w Polsce

Następny post?

Planujemy miot Australijskich Labradoodle:)

Z radością informujemy, że planujemy miot szczeniąt Australijskich Labradoodle. Szczeniaki urodzą się już na początku roku 2017! Mamusią będzie  Goddess   Tatusiem będzie Benji       Na pewno przydarzą się kolory: czarny, kremowy, brązowy,...

Mamy szczeniaczki

.....Kiedy już zadbamy o odpowiedni materiał genetyczny - rodzice o pożądanym wyglądzie i charakterze musimy pamiętać, że to jedynie poczatek naszej drogi. Geny bowiem, mogą się "włączać" bądź "wyłączać" w zależności od tego co zaserwuje im otoczenie. Więc jest bardzo...

Cymbrogis Irresistible Renesemee

  Rasa: Austra­lij­ski Labradoodle Imię: Cymbrogis Irresistible Renesemee (Nessie) Numer reje­stra­cyjny: AES-F15007TC Kolor: Biały Sierść: „kedzie­rzawa” falowana Wiel­kość: średni Testy: Prcd-PRA: wynik — CLEAR by parentage Stawy...

pl_PL