GWARANCJA ZDROWIA

Choć dysplazja stawów biodrowych występuje zarówno u pudli, jak i labradorów, to u psów pochodzących z linii Rutland jest rzadkością. Na mniej więcej siedem tysięcy wyhodowanych szczeniąt u niespełna dwudziestu stwierdzono dysplazję. Wszystkie psy hodowlane poddawane są testom DNA na nosicielstwo genu odpowiedzialnego za postępujący zanik siatkówki (PRA), dysplazję stawów biodrowych czy łokciowych oraz Von Hillebrand’s Dise­ase Type I.
Wyniki powyższych badań wykazały, że wszystkie suki i reproduktor Włochatej Pasji są wolne od wad. Wyniki testów dostępne u hodowcy.

Jako hodowca Australijskich Labradoodli zobowiązuję się hodować zdrowe, wolne od wad genetycznych, prawidłowo zsocjalizowane psy. Do rozrodu dopuszczam tylko te psy i suki, których odpowiednie testy potwierdzają, iż są one wolne od wad genetycznych.

Jesteśmy na tyle pewni swoich psów, iż każdego szczeniaka wyposażamy w tzw. „Gwarancję zdrowia” obejmującą wady genetyczne i wrodzone.

Jeżeli u Twojego Labradoodla zostanie zdiagnozowana choroba genetyczna, bierzemy na siebie pęłną odpowiedzialność.

Gwarancja jest udzielana wyłącznie oryginalnemu kupującemu i nie podlega transferowi kolejnemu właścicielowi

Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za żadne choroby czy śmierć zwierzęcia spowodowane niedopatrzeniami ze strony właścicieli. Np. te spowodowane brakiem szczepień, chorobami przenoszonymi przez pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne czy zbyt dużym eksploatowaniem psa w okresie szczenięcym. Dlatego też chcąc się upewnić, iż naszym szczeniętom zapewniana jest właściwa opieka, prawidłowe żywienie, przez pierwsze lata odwiedzamy właścicieli, którzy z kolei są zobowiązani umożliwić nam taką wizytę.

Pełny tekst gwarancji i kontraktu dostępny przy zakupie szczeniaka.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————
Włochata Pasja
Hodowla Australijskich Labradoodli w Polsce
Pierwsze Australijskie Labradoodle w Polsce

Następny post?

WSPÓŁCZYNNIK INBREDU

Rutland Manor - współtwórca rasy, w swoim programie akceptuje 10% maksymalny wskaźnik inbredu. W większości przypadków jednak wskaźnik ten waha się pomiędzy 0,5% a 3%. Na tak wysoki standard współtwórczyni pracowała przez ponad 20 lat starannie, w odpowiednich...

TESTY ZDROWOTNE

Pomimo iż, dysplazja stawów biodrowych występuje u labradorów oraz pudli, jest ona zjawiskiem niezwykle rzadkim u psów pochodzących z linii Rutland i Tegan. Na około 7000tys szczeniąt u niespełna 20szt stwierdzono dysplazję. Wszystkie psy przeznaczone do hodowli...

PROGRAM SZCZEPIEŃ I ODROBACZANIA

Po urodzeniu szczenięta są chronione przez przeciwciała zawarte w matczynym mleku (tzw. siara). Następnie przychodzi okres, kiedy przeciwciała te przestają uodparniać maluchy a one nie są w stanie same wytworzyć odporności. W tym okresie właśnie powinniśmy je...

Następny post? 

pl_PL