Życie płodowe szczeniąt – Australijskie Labradoodle Caramel & Onyxe

Jak szczenięta wyglądają teraz? A tak;)

Puppies - prenatal life

Puppies – prenatal life

W ciągu następnych tygodni dni pojawią się kluczowe różnice w budowie płodów – rozwiną się uszy, nosy, zmieni się kształt ciała. Do tej pory produkty przemiany materii odfiltrowywało łożysko. Teraz funkcjonują już nerki. Płody wydzielają urynę do płynu owodniowego, w którym pływają.

Prenatal life

Prenatal life

W celu ochrony delikatnych oczu, powieki są szczelnie zamknięte.

Prenatal life

Prenatal life

Pysk i nos rozwijają się relatywnie późno, bo w trzeciej części ciąży.

ROWÓJ ZACHOWAŃ U PŁODU
Badania naukowe wskazują na to, że matki mające podczas ciąży wysoki poziom kortyzolu (hormonu stresu), wpływają na rozwój płodu, zwiększając sensytywność mózgu swojego dziecka. Niestety wówczas, po urodzeniu szczenięta są wrażliwe na każde wydzielanie się substancji chemicznych związanych ze stresem. Mózg młodego zwierzęcia jest wówczas czuły na nawet najmniejszy poziom kortyzolu (takie potomstwo nazywa się reaktywnym potomstwem). Szczenięta takie będą bardzo reaktywne na sytuacje stresowe.
Wykazano, że wysoki poziom substancji chemicznych związanych ze stresem zwiększa ryzyko wystąpienia problemów o podłożu lękowym i depresyjnym.

NALEŻY DBAĆ ABY SUKI W CIĄŻY NIE DOŚWIADCZAŁY FRUSTRACJI CELÓW

Cramel 43 days pregnant

Cramel 43 days pregnant

Badania naukowe wskazują, że u wielu gatunków proces uczenia się zachodzi już w łonie matki – skojarzenia pomiędzy dźwiękami, zapachami, smakami – szczenięta nabywają tą wiedze od matki.

Prenatal life - puppies

Prenatal life – puppies

W naturalnym środowisku ojciec jest obecny od momentu poczęcia i jest to KLUCZOWY CZYNNIK pomagający obniżyć stres ciężarnej suki. Niestety, w środowisku stworzonym przez człowieka tak nie jest. Wielu hodowców nie posiada reproduktora w domu. Wtedy to my – właściciele musimy zadbać o ciężarna sukę tak, aby czuła się bezpieczna z potomstwem, które się w niej rozwija. Nie możemy pozwolić aby przez moment poczuła, że życie płodów jest zagrożone. Nie zapominajmy, że mimo procesu udomowienia wiele sytuacji jakie stwarzamy swojemu psu, nie są dla niego sytuacjami naturalnymi. Nie starajmy się na siłę zwierząt uczłowieczyć. Dla ciężarnej suki nawet odwiedziny nieznanych jej osób mogą stanowić czynnik stresogenny. Uszanujmy jej potrzebę spokoju. Dzięki temu – o prawidłowy rozwój młodych szczeniąt dbamy już w ich życiu prenatalnym.

W swojej praktyce behawioralnej spotykałam się z absurdalnymi pomysłami właścicieli psów zabierających np. ciężarną sukę na resocjalizację agresywnego psa do znajomych. Nie umiem sobie nawet wyobrazić co musiało dziać się w organizmie suki, której jednym z najważniejszych celów na tamten moment była ochrona swojego potomstwa.

Tymczasem zaczynamy odliczanie. Nasza Carmelita rośnie w oczach. Wyleguje się na kanapie, cały czas z nią jesteśmy aby czuła się bezpieczna a ona odwdzięcza się … merdaniem ogona.

Zdjęcia zapożyczone z National Geographic (W łonie matki – psy)

———————————————————————————————————————-
Włochata Pasja
Hodowla Australijskich Labradoodli
Pierwsze Australijskie Labradoodle w Polsce

Następny post?

Planujemy miot Australijskich Labradoodle:)

Z radością informujemy, że planujemy miot szczeniąt Australijskich Labradoodle. Szczeniaki urodzą się już na początku roku 2017! Mamusią będzie  Goddess   Tatusiem będzie Benji       Na pewno przydarzą się kolory: czarny, kremowy, brązowy,...

Mamy szczeniaczki

.....Kiedy już zadbamy o odpowiedni materiał genetyczny - rodzice o pożądanym wyglądzie i charakterze musimy pamiętać, że to jedynie poczatek naszej drogi. Geny bowiem, mogą się "włączać" bądź "wyłączać" w zależności od tego co zaserwuje im otoczenie. Więc jest bardzo...

Cymbrogis Irresistible Renesemee

  Rasa: Austra­lij­ski Labradoodle Imię: Cymbrogis Irresistible Renesemee (Nessie) Numer reje­stra­cyjny: AES-F15007TC Kolor: Biały Sierść: „kedzie­rzawa” falowana Wiel­kość: średni Testy: Prcd-PRA: wynik — CLEAR by parentage Stawy...

Następny post? 

pl_PL