Salon fryzjerski

Jak prawidłowo pielęgnować swojego Labradoodla? Te wszystkie informacje dostaniesz wraz ze swoim pierwszym zaadoptowanym psem.

Na profesjonalne trymowanie jednak zapraszam do WŁOCHATEJ PASJI. W Polsce jeszcze nie ma fryzjerów doświadczonych w trymowaniu Australijskiego Labradoodla wg. odpowiedniego wzorca. Nawet w krajach gdzie są one tak popularne, klienci nie raz zapłakani wracają od fryzjera, bo ich Australijski Labradoodle już nie wygląda jak Australijski Labradoodle.

Głównym błędem popełnianym jest golenie Labradoodla, który ma kołtuny, lub wycinanie tych kołtunów pozostawiając dziury w sierści. Dobry fryzjer powinien kołtuny umieć usunąć, w sposób całkowicie bezbolesny dla psa, nie naruszając sierści i nie pozostawiając w niej dziur. Jest to jednak ogromna sztuka.

Sposób trymowania zależy również od rodzaju jego sierści.

Psy we Włochatej Pasji trymowane są według wzorca Beverley Manners z Rutland Manor, czyli wzorca samej założycielki rasy.

W przyszłości zamierzam organizować warsztaty dla fryzjerów, którzy będą zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy o trymowanie Australijskiego Labradoodla wg. określonego wzorca.

pl_PL